Kategorite


Teknik Elektricist

LOGO EUROPIXEL 3 small 300x300

Hotel Antika

Hotel Antika rradhitet ndër hotelet e reja të ndërtuara më qytetin e lashtë të Prizrenit. Hoteli ka një pozitë shumë të volitshme dhe ajo qka është më e rëndësishme , hoteli prej qendrës së qytetit shatërvani të prizrenit ndodhet vetëm disa hapa larg. Gjegjësisht hotel Antika ndodhet te qafa e kishës përball kishës katolike :Zonja Ndihmëtare" e ndërtuar në vitin 1870.
Hotel Antika ka një orientalistike e cila gjendet në mesin e shtëpive të vjetra shqipëtare të keësaj pjese të vjetër të qytetit të prizrenit, ku klientët tanë mund të kënaqen dhe të ndjejnë freskin e ajrit të pastër të maleve të sharrit.
Hotel Antika po sedon restaurantin tradicional ku mund të shijoni ushqimet tradicionale prizrenase nga më të ndryshmet, por njëkohësishtedhe specialitete të të gjitha trevave shqipëtare, në një ambient mahnitës të stilit oriental të trashëgimisë sonë të vjetër.
Për klientët në hotelin Antika, koha e mëngjesit fillon nga ora 8:00 – 10:00.
Restauranti punon 24h.
Hotel Antika ofron gjithsej 8 dhoma , në të cilat në total mund të vendosen 20 persona. Hoteli posedon edhe sallën për konferenca.
Të gjitha dhomat janë të paisura me tv digital, internet ëireless, minibar, kondicioner, banjo etj.
Parkingu është falas 24h dhe gjendet afër Hotel Antika.
Dhomat:
4 dhoma dopio ( krevat ndaras dyshe)
1 dhome ( tre krevat të ndarë)
3 dhoma dopio + 1 krevat

Adresa:
Rr. Ismet Jashari Kumanova
Prizren / Kosovo

Tel:
+377 44 980 875
+386 49 441 884

E-mail:
info@hotelantika-rks.com

Web:
ëëë.hotelantika-rks.com

 

10441977 530183740424748 4650453327113727681 n

KING HOTEL

DSC00016Sek. i ndër. Hotele-Motele

 

King HOTEL
Qyteti Pejë
Telefoni + 381 39 421 121
Celulari + 377 44 227 375
Adresa Raushiq-Pejë

 

 

 

 

SHARRI

SNV88841

emri Sharri
email sharri@hotmail.com
tel     Tel +377 44 129 159
web  http://www.qarshiaejupave.com
adr Rr. Ismail Qemali Nr.9
ora Koha e punës 08:00 - 18:00

 

 

 

Çarshia e Jupave

1Carshia e Jupave 8

emri Çarshia e Jupave
email  qarshiaejupave@hotmail.com
tel     Tel +377 44 129 159
web  http://www.qarshiaejupave.com
adr Rr. Ismail Qemali Nr.9
ora Koha e punës 08:00 - 18:00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Foto Galeria

 

Hoteli Çarshia e Jupave e ka zanafillen nga një traditë e vjetër 60 vjeçare të familjes Jupa.Hoteli kombinon traditen e vjetër te qytetit me të renë, duke ofruar kështu një vend të rehatshëm për të pushuar, ushqyer, tregtuar dhe për punë. Hoteli karakterizohet me pritje te ngrohtë dhe miqsore duke ju bërë në ketë mënyrë të ndjeheni si në shtëpine tuaj . Hoteli ofron zgjedhje në llojet e dhomave, përfshirë këtu : De Lux, Suite, Lux, Standarte.Në to ju mundë te gjeni  sauna, xhakuzi, hidromasazh, kaminë etj.

Te gjitha dhomat janë moderne dhe të pajisura me TV kabllor, mini bar, telefon, internet, dvd, radio,tharëse flokësh, mobileri te rehatshe dhe pastërti maksimale.

Restoranti karakterizohet me kuzhinën tradicionale lokale. Gjithashtu kuzhina nderkombetare është e pranishme me specialitetet e saja.

Hoteli posedon sallen e konferencave qe ofron mundesinë e zhvillimit të takimeve ndryshme, dhe është e kompletuar me gjithë pajisjet e nevojshme për nje takim ose konferencë  të suksesshme.

Dhe për një relax dhe çlodhje apo edhe për një takim aty gjendet edhe aperitiv bari, qe i paraprin galerisë së dyqaneve brenda hotelit.

Për më shumë informata ju lutem vizitoni webfaqen tonë 

Rio De Janerio

SNV89886

emri Rio De Janerio
email  
tel 377 44 409 009,  +41762194617
web  
adr Rruga e Tranzitit, Decan-Llukë
ora Koha e punës:

Është themeluar në vitin 2006 me pronar Valdet Sutaj,Hoteli posedon 24 dhoma për fjetje si : dhoma një, dy dhe tre krevatëshe si dhe dhoma për cifte.Hoteli ofron një ambient të bukur me natyrë të gjelbruar. Në kuadër të Hotelit është edhe salla e dasmave me kapacitet deri në 400 vende, salla e dasmës ofron një ambient të përshtatshëm për dasma ahengje familjare, konferenca dhe seminare të ndryshme. Pronari Valdet Sutaj posedon edhe firmën për punimet me fasadë ,, SUTAJ BAU ” si dhe diskotekën e njohur ,, Diskoteka Decani “ në Brazil.

Foto Galeria